اهمیت نگهداری مناسب ورق فولادی

هنگامی که ورق فلزی به درستی در یک انبار ذخیره نمی شود، می تواند منجر به برخی مشکلات پیچیده شود. مسئله اولی که باید با آن مواجه شد نحوه جابجایی آن است. ترکیب سنگین، حجیم و انعطاف پذیر ورق ها مشکلات زیادی را ایجاد می کند مخصوصاً اگر ورق ها را روی زمین نگهداری کنید. بسته به اینکه هر ورق چقدر بزرگ است و وزن آن چقدر است، حرکت دادن آن می تواند طاقت فرسا، زمان گیر، هزینه بر و یا حتی خطرناک شود.

اگر به جرثقیل دسترسی نداشته باشید، جابجایی یک ورق فولادی برای یک نفر بسیار دشوار است و حتی دو نفر باید حرکات خود را خیلی دقیق هماهنگ کنند. جابجایی ورق فلزی با دست می تواند خطرناک باشد. گوشه ها و لبه های تیز می تواند منجر به بریدگی های جدی شود.

خطرات و مشکلات بالقوه نگهداری ورق فولادی

ورق فولادی رسانای انرژی حرارتی است. اگر انبار خیلی گرم باشد، گاهی اوقات کارمندان ممکن است از ورق فلز دچار سوختگی پوست شوند. اگر انبار خیلی سرد باشد، کارمندانی که ورق های فلزی را جابجا می کنند حتی ممکن است دچار سرمازدگی شوند. پوشیدن دستکش در برابر این شرایط محافظت می کند اما همچنین می تواند کار با ورق فلز را دشوارتر کند. نگهداری نامناسب ورق فلزی همچنین ممکن است منجر به آسیب دیدن ورق ها در حین جابجایی شود.

دلایل اهمیت نگهداری مناسب ورق فولادی در انبار

  • جا به جایی آسان تر
  • ایمنی
  • آسیب محصول
  • کنترل موجودی بهتر
  • سازماندهی بهتر
  • محل کار کارآمدتر

در ادامه برخی از این موارد را با توضیح بیشتری به شما نشان خواهیم داد.

جا به جایی آسان تر ورق فولادی

هنگامی که ورق فلزی به درستی در انبار نگهداری می شود، مانند زمانی که از اقلامی مانند قفسه های ورق عمودی یا قفسه های ورق فلزی رول شده استفاده می کنید، بسیاری از مشکلات جابجایی شما از بین می رود. دیگر لازم نیست برای انتقال ورق فلزی به قسمت های مختلف انبار یا کارگاه یا آماده شدن برای حمل و نقل به کارمندان متکی باشید.

 ذخیره سازی مناسب به معنای دسترسی آسان تر برای چرخ دستی ها یا لیفتراک ها است، به ویژه برای ورق های فلزی با ابعاد بالاتر یا زمانی که در بسته ها ذخیره می شود.

ایمنی افراد

افرادی که با دشواری جابجایی ورق فلز آشنا نیستند ممکن است با مسائل ایمنی احتمالی نیز آشنا نباشند. حتی ورق های نازک ورق فلزی نیز در صورت استفاده نادرست می توانند بریدگی ها و پارگی های عمیق ایجاد کنند. هنگامی که ورق فلزی به درستی ذخیره می شود، به ایجاد محیط کار ایمن تر کمک می کند و احتمال آسیب های محل کار را کاهش می دهد.

 واقعیتی که شایان ذکر است: صنعت انبار دارای نرخ صدمات کشنده بالاتری نسبت به میانگین کشوری سایر صنایع است. ورق فلزی که به درستی ذخیره شده باشد به معنای زمان از کار افتادگی کمتر کارمندان، کمتر شدن مطالبات غرامت کارگر و نقض ایمنی کمتر است.

آسیب محصول

چه در حال نگهداری ورق فلزی تا زمانی که مورد نیاز باشد و چه ورق‌هایی را انتخاب کرده و آنها را برای حمل و نقل به محل کار آماده می‌کنید، رسیدگی دقیق به معنای آسیب کمتری به اقلام واقعی است. این یکی از دلایل اصلی است که چرا نباید ورق های فلزی را به صورت صاف روی زمین قرار دهید. 

ورق فلزی ذخیره شده در این روش سخت تر برداشته می شود و گهگاه می افتد. به باد داشته باشید هیچ مشتری ای یک قطعه ورق فلزی آسیب دیده را نمی خواهد.

ورق فولادی از کجا بخرم ؟

پس از آشنایی با تمامی موارد گفته شده تنها چیزی که به آن نیاز دارید فروشگاهی است که علاوه بر تجربه کافی برای تهیه متریال مورد نظر شما، بهترین قیمت را نیز در اختیار شما بگذارد. فولاد مرکزی دلاکان فروشگاه آنلاین انواع لوله فولاد و استیل بهترین انتخاب برای خرید فلزات پوشش دهی شده می باشد.

اهمیت نگهداری مناسب ورق فولادی

فولاد مرکزی دلاکان

حال که با نحوه انبار کردن ورق فولادی آشنا شدید تنها یک تماس با خرید آن فاصله دارید. برای خرید انواع فولاد و استیل در هر مقطعی می توانید با کارشناسان فروش فولاد مرکزی دلاکان تماس حاصل فرمایید. به این منظور تنها کافیست با شماره های درج شده در انتهای صفحه تماس بگیرید و نام یا مدل محصول مورد نظر خود را پرس و جو کنید.

دسته بندی محصولات فولاد مرکزی دلاکان

انواع میلگرد آلیاژی | دسته بندی محصولات فولاد مرکزی دلاکان | چارت بندی محصولات
انواع ورق فولادی
انواع لوله
آهن آلات ساختمانی
انواع تسمه