علت محبوبیت فولاد نرم چیست؟

چه چیزی فولاد نرم را از سایرین متمایز می کند؟ پیش از پاسخ به این سوال ابتدا باید به این نکته توجه کنیم که فولاد نرم چیست و چه کاربردهایی دارد پس با ما در این پست همراه باشید تا دریابیم علت محبوبیت فولاد نرم چیست. فولاد مرکزی دلاکان انواع فولاد را با بهترین قیمت عرضه می کند.

فولاد نرم چیست؟

اصطلاح فولاد نرم به نوعی از فولاد کربنی گفته می شود که میزان کربن کمی دارد. چه قصد ساخت پروژه های سنگین را دارید و چه تنها برای پروژه خود به دنبال فولادی خوش قیمت هستید فولادهای نرم می توانند گزینه مناسبی برای شما باشند.

قدرت زیاد، هزینه کم

اگر مشغول ساخت و ساز هستید و به دنبال متریالی با استحکام مناسب می گردید که در عین حال قیمت مناسبی هم داشته باشد و خاصیت بالاترین نسبت به چوب داشته باشد بهتر است فولاد نرم را در لیست تهیه خود قرار دهید. یکی از خواص فولاد نرم مقاومت کششی آن است که در مقایسه باسایر متریال ها می تواند هزینه های شما را بسیار کاهش دهد.

شکل پذیری

فولادهای نرم شکل پذیری و خمش خوبی از خود نشان می دهند. در حقیقت شکل پذیری همان میزان خمش بدون شکستگی است و همان طور که از نامش پیداست فولاد نرم از این قابلیت به خوبی استقبال می کند. در یک تکنیک خاص برای خمش فولاد از برش لیزری کمک می گیرند و سپس به کمک دستگاه پرس به حالت دلخواه در می آیند.

فولاد نرم یا فولاد ملایم برای خمش یک گزینه ی فوق العاده است، زیرا انعطاف پذیری خوبی دارد و به اشکال پیچیده ای خم می شود.

جوشکاری

جوشکاری بر روی فولاد یک امر حیاتی در صنعت ساخت و ساز می باشد. با این تفسیر اگر فولادی قابلیت جوشکاری خوبی داشته باشد نگاه سازندگان را به خود جلب می کند. به خاطر داشته باشید که شناخت بازار فروش محصول نکته حائز اهمیتی است. فولاد ملایم دارای جوش پذیری عالی ای می باشد و همین خاصیت دسته فولادهای نرم را به یک انتخاب محبوب بدل می کند.

فولاد نرم از چندین تکنیک جوش پشتیبانی می کند و پس از وصل شدن نیز به سبب استحکام بالا نتیجه خوبی به کار می بخشد از روش های مدرن جوش گرفته تا جوش نقطه ای سنتی، همه و همه بر روی فولاد نرم قابل اجراست.

برش دادن

فولاد نرم در عین مقاوم بودن اما بیش از حد سخت نیست به همین دلیل به سادگی به تمامی روش های شیمیایی و مکانیکی برش داده می شود. برش های سنتی هنوز برای متریال های ضخیم کاربرد دارد، فولاد نرم از این دسته نیز پشتیبانی می کند.

ماشینکاری

یکی از مهم ترین ویژگی های فولاد نرم قابلیت ماشینکاری آن است. فولاد نرم با ابتدایی ترین ابزار و وسایل نیز قابل برش و ماشینکاری می باشد حتی با روش CNC می توانید قطعاتی را بدون تا خوردگی و مچاله شدن ایجاد نمایید. این خاصیت سبب می شود قطعه ایجاد شده دچار تاب خوردگی نباشد.

قیمت خوب و دسترسی مناسب

با تمام مواردی که از فولاد نرم آموختیم یکی از مهم ترین نکات این دسته از فولاد ها قیمت پایین آن ها می باشد. علاوه بر این فولاد نرم به وفور در بازار یافت می شود و در دسترس است این گزینه مهمی برای تولیدکنندگان می باشد. که برای ساخت مواد تولیدی خود نیازی نیست مدت های طولانی منتظر شارژ شدن بازار از مواد اولیه خود باشند.

علت محبوبیت فولاد نرم چیست ؟

فولاد مرکزی دلاکان

حال که عمده تفاوت های این دو را دانستیم تنها یک تماس با خرید هریک فاصله دارید. برای خرید انواع فولاد و استیل در هر مقطعی می توانید با کارشناسان فروش فولاد مرکزی دلاکان تماس حاصل فرمایید. به این منظور تنها کافیست با شماره های درج شده در انتهای صفحه تماس بگیرید و نام یا مدل محصول مورد نظر خود را پرس و جو کنید.

دسته بندی محصولات فولاد مرکزی دلاکان

انواع میلگرد آلیاژی | دسته بندی محصولات فولاد مرکزی دلاکان | چارت بندی محصولات
انواع ورق فولادی
انواع لوله
آهن آلات ساختمانی
انواع تسمه